Adidas İlk NFT Ürününü Paylaştı!

Adidas kendi NFT koleksiyonunu başlatma kararı alarak ilk NFT ürününü tanıttı. Bored Ape Yacht Club ile iş birliği yapan firma ayrıca bir metaverse projesinin de yolda olduğunu açıkladı.

Adidas İlk NFT Ürününü Paylaştı!

NFT son dönemlerin en popüler konuları arasında yer alıyor bu popülerliğe eşlik eden metaverse çılgınlığı da hız kesmeden artıyor dünya marka devleri de bu konulara yabancı kalamadı. Pek çok ünlü firmanın ardından Adidas da kendi metaverse çalışmalarına başladığını açıkladı. 

Adidas’ın daha önce SAND ile geniş bir ortaklık yapacağı gündeme gelmişti ve SAND coin de önemli sıçramaları gerçekleştirebilmişti. Duyuru yapıldığında ise iş birliğinin Bored Ape Yacht Club ile olduğu ortaya çıktı.

Adidas kullanıcıların kendi orijinal fikirlerini paylaşabileceği geniş bir metaverse oluşturma fikrinde fakat bunun hangi proje üzerinden gerçekleşeceği tam olarak henüz belli değil. SAND oyun tarafında geniş bir metaverse oluştururken Bloktopia da metaverse konusunda iddialı. 

Adidas Bored Ape Yacht Club platformu üzerinden Indigo Herz NFT ürününü duyurmakla yetinerek daha ileri bir proje yayınlamadı.