AMD, Halo Infinite Temalı GPU'yu Piyasaya Sürüyor!

AMD, halo infinite temalı GPU'yu piyasaya sürmeye hazırlanıyor, Halo Infinite PC'ye geliyor ve AMD bunu kutlamak için oyun severleri heyecan verici bir şey hazırladı. AMD, konsol oyunu olan Halo Infinite'in bir sonraki yinelemesinin oynanışını optimize etmek için 343 Industries ile işbirliğine gitme kararı aldı.

AMD, Halo Infinite Temalı GPU'yu Piyasaya Sürüyor!

AMD, halo infinite temalı GPU'yu piyasaya sürmeye hazırlanıyor, Halo Infinite PC'ye geliyor ve AMD bunu kutlamak için oyun severleri heyecan verici bir şey hazırladı. AMD, konsol oyunu olan Halo Infinite'in bir sonraki yinelemesinin oynanışını optimize etmek için 343 Industries ile işbirliğiğine gitme kararı aldı.

AMD bu adıma ek olarak sınırlı sayıda Halo temalı Radeon RX 6900 XT grafik kartının piyasaya sürdüğünü de duyurdu. Belirli AMD Radeon ve AMD Ryzen ürünlerini satın almış olan müşterileri, piyasaya sürüldüğü andan itibaren Halo Infinite'e ücretsiz erişim sağlayabilecekler.


İki şirket arasındaki işbirliği, Halo Infinite'i çalıştırmak için Radeon RX 6000 Serisi grafik kartlarını optimize etmenin ötesine geçiyor. En yeni Xbox konsolları ayrıca AMD işlemcileri ve grafik kartlarını kullandığını da söylemeliyiz, bu sebeple AMD'nin dahil olduğu optimizasyon hem PC hem de konsol kullanıcılarını etkiliyor.

AMD, Halo Infinite'in AMD FreeSync Premium Pro'yu da destekleyeceğini duyurdu. Bunun amacına bakarsak, oynanışı yumuşatmak, ekran yırtılmasını, takılmayı en aza indirmek ve genel oyun deneyimini iyileştirmektir olduğunu söyleyebiliriz.FreeSync Premium Pro'yu destekleyen ekranlar, görselleri daha da geliştiren daha geniş bir renk gamını kullanacak. Son olarak AMD, oyuna ışın izlemeyi getirmek için 343 Industries ile işbirliği yaptığını duyurdu.

Üretici, kartta herhangi bir donanım değişikliğinden bahsetmedi, fakat görünüşünde büyük değişikliklerin özel bir kaplamaya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Sınırlı sayıda üretilecek olan GPU, Halo'dan ilham alıyor ve tasarım Master Chief'in Mark VII Mjolnir zırhına dayanıyor. Yeşil mat örtü, yansıtıcı bir iridyum altın yelpaze çerçevesi ile karşımıza çıkıyor. Ayrıca Halo temalı iki ayrıntı daha var: “117” Spartan çağrı işareti ve Master Chief'in miğferinin arkasına benzeyen Cortana mavisi ışık.


Birçoğumuz bu özel tasarım karta sahip olmayı hayal etsek te, GPU  ne yazık ki satışa çıkmayacak. Bunun yerine, hem AMD hem de Halo ekibi ve diğer iş ortakları onu ücretsiz olarak verecekler. Henüz bu konuda ek bir ayrıntı paylaşılmadı.

İki marka arasındaki işbirliğinin son kısmına gelirsek, oyuncuların AMD'nin en yeni grafik kartlarından veya işlemcilerinden birini satın aldıkları sürece Halo Infinite'i ücretsiz olarak denemelerine izin verilecek

26 Ekim'den itibaren, seçili perakendecilerden ve çevrimiçi mağazalardan kutulu Ryzen veya Radeon ürünleri satın almak, bir aylık Xbox Game Pass için bir jeton içerecek. AMD, hangi perakendecilerin ve hangi ürünlerin belirteci taşıyacağını şuan için belirtmedi. Oyunun Aralık lansmanına az bir süre kaldığı için yakında daha fazla bilginin ortaya çıkması bekleniyor.