Android Klavyesi Nasıl Değiştirilir?

Android Klavyesi Nasıl Değiştirilir?

Android ile birlikte gelen ve akıllı telefon üreticilerinin birincil olarak kullanımasunduğu klavyeler daha optimize bir şekilde çalışıyor. Ancak bazı durumlarda kullanıcılar klavyelerini değiştirmek daha farklı temalar ve konumlandırmaya sahip klavyeleri kullanmak isteyebiliyor.

Sizlere bu yazımızda telefonunuzda hazır bir şekilde gelen klavyenin yerini alabilecek daha hızlı ve özel önerilerde bulunacağız. Peki klavye nasıl değiştirilir işte sorumuzun cevabı;

  1. Ayarlar uygulamasını girin
  2. Aşağı kaydırın ve Sistem > Diller ve giriş'i arayın
  3. Sanal klavye > Klavyeleri yönet'i seçin
  4. Kullanmak istediğiniz klavyenin geçiş düğmesine dokunun
  5. Tamam'a dokunun
  6. Klavye kullanmanızı gerektiren herhangi bir uygulamaya giriş yapın
  7. Klavyeyi yukarı çekin ve sağ alt köşedeki klavye simgesine dokunun
  8. Değiştirmek istediğiniz klavyeyi seçin
  9. Farklı bir klavyeye geçmek istiyorsanız yukarıdaki adımı tekrarlayın.

Klavye Uygulaması Seçme

Google tarafından çoğu akıllı telefonda yüklü olarak gelen bu klavye hız ve sadelik açısından diğer klavyelerden bir adım önde Gboard'un diğer klavyelere göre avantajlarından biri, klavye uygulamasının kendi içindeki metni gerçekten düzgün bir şekilde çevirebilmesidir. Hızlı bir çeviriye ihtiyacınız varsa, farklı bir uygulamayı kullanmak yerine Gboard'un çevirisi size yardımcı olacaktır.

SwiftKey

SwiftKey'in en bilindik özelliklerinden biri, metin tahminleri için daha doğru önerilerde bulunabilmesi için yazma alışkanlıklarınızı ve stillerinizi öğrenme yeteneğine sahip bir algoritma ile gelmesidir.

 Fleksy

Sohbetlerinizde hızlı bir şekilde gönderebilmeniz için arayabileceğiniz bir dizi çıkartma ve GIF ile birlikte geliyor. İhtiyaçlarınıza ve estetik tercihlerinize göre seçebileceğiniz çeşitli temalar da bulunmaktadır.