Apple, Rusya'daki Online Satışlarını Durdurdu!

Apple, bugün itibariyle Rusya'daki online satışlarını durdurma kararı aldı.

Apple, Rusya'daki Online Satışlarını Durdurdu!

Ukrayna Rusya arasında ki savaş dünyanın gündeminde kalmaya devam ederken geçtiğimiz günlerde Ukrayna başbakan yardımcısı Mykhailo Fedorov, Rusya'daki Apple ürünlerinin satışının durdurulması için Apple CEO'su Tim Cook'a bir mektup göndermişti. Mektupta "Bütün dünya, yaptırımlar uygulayarak saldırıları püskürtüyor, 2022 modern teknolojisi belki de tanklara, çoklu roketatarlara ve füzelere en iyi cevaptır.’’ mesajı yer alıyordu.

Ukrayna başbakan yardımcısı Mykhailo Fedorov'un yardım çağrısından sonra Apple CEO'su Tim Cook, ''Ukrayna'daki durumla derinden ilgileniyorum. Oradaki ekiplerimiz için elimizden geleni yapıyoruz ve yerel insani yardım çabalarını destekleyeceğiz. Zarara uğrayan insanları düşünüyorum ve barış isteyen herkese katılıyorum." ifadelerini paylaştı.

 Apple, bugün itibariyle Rusya'daki tüm online satışlarını durdurdu. Alıcılar, Rusya'daki internet mağazasından alışveriş yapmaya çalışırken alışveriş sepetine bir ürün eklediklerinde "teslimat yapılamıyor" ifadesiyle karşılaşıyorlar. Fedorov, bu olaydan sonra yardım çağrılarına kulak veren Tim Cook'a teşekkür etti.