Apple'ın Direksiyonsuz Elektrikli Otomobil Tasarımı Ortaya Çıktı!

Teknoloji devi Apple'ın elektrikli otomobil adımını hızlandırdığı ve projeyi tam otonom sürüşe odakladığı aktarıldı. Şirketin hedefinin ise 2025'te direksiyon simidi olmayan bir sürücüsüz otomobil piyasaya sürmek.

Apple'ın Direksiyonsuz Elektrikli Otomobil Tasarımı Ortaya Çıktı!

Apple elektrikli otomobilinde kullanmayı düşündüğü işlemci üzerindeki temel çalışmaların büyük bir kısmını tamamlamış durumda. Cupertinolu şirket tam otonom sürüş teknolojisine sahip elektrikli otomobilini 2025'te piyasaya sürmeyi hedeflediklerini ve bu teknolojinin bir dönüm noktası olacağını iletti. 

Bahsi geçen işlemci Apple Silicon mühendislik grubu tarafından büyük bir titizlik ile geliştirildi. Gurman çipin Titan projesi için şimdiye kadar tasarlanan en gelişmiş bileşen olduğunu söyledi. Apple işlemciyi Kaliforniya'daki test araçları filosu ile gerçek dünya koşullarında test etmeyi hedefliyor. 

Project Titan'ın şu anki hedefi direksiyon simidi olmayan bir otomobil ile insanların karşısına çıkmak. İç mekanın geniş olacağı, yolcuların konforunun hedeflendiği iletiliyor. Koltuklar yanlara yerleştirilecek ve birbirlerine bakacak şekilde dönebilecek. Tıpkı Canoo'nun elektrikli minibüs prototiplerinde gördüğümüz teknoloji burada da katif bir şekilde kullanılacak.

Otomobilin ön konsolunda ise bizleri iOS benzeri bir kullanıcı arayüzü karşılayacak, iPad tarzı bir dokunmatik ekrana yer verileceği belirtiliyor.