Binance, Yeni Bir Token Yakma Mekanizması Özelliği Başlatacak!

Kripto para dünyasında her geçen gün yenni haberler ile karşımıza çıkıyor. Bu haberimizde yeni bir protokole geçiş yapan Binance'in yeni adımını açıklayacağız.

Binance, Yeni Bir Token Yakma Mekanizması Özelliği Başlatacak!

Ethereum’a hem hız hem de maliyet açısından rakip olarak geliştirilen ve toplam 50 milyar doları aşan Binance blok zinciri önemli bir yakım mekanizmasını ağına dahil etmeye hazırlandığını duyurdu.

Yeni protokol BEP-95 nedir?


Binance ağı ilk defa kullanıma geçtiğinde uyumlu birimlerin saklanması ve kaydedilmesi için BEP-2 protokolü ile çalışmaktaydı. Daha sonra ağın şimdiki haline gelmesini sağlayan BEP-20 protokolü kullanıma sunulmuştu.
BEP-20 ağında yapılan her transfer, saklama ve ticaret işlemleri için BNB ile belirli bir ücret ödeniyor. Toplanan BNB havuzunun enflasyon yaratmaması açısından otomatik olarak yakılacağı bir protokole ihtiyaç vardı ve buna çözüm olarak BEP-95 ortaya çıktı.

BSC ağında biriken BNB havuzunu BEP-95 otomatik olarak yakacak. İlk etapta her ücretin yüzde 10’u yakıma gönderilmesi planlanıyor. Doğrulayıcıların cüzdanında en az 2000 BNB tutması gerektiğini aktaran Binance, BEP-95 ile BSC ağının daha merkeziyetsiz hale gelmesi ve BNB fiyatının baskılanmaması amaçladıklarını açıkladı.