Casper, Anakart Üretimine Başlıyor!

Avrupa'da hızla büyüyen şirketler arasında en büyük üretim tesislerinden birine sahip olan Casper, 34.500 metrekare alan üzerine kurulu teknoloji üssünde telefon ve bilgisayar üretimine ek olarak anakart üretimi de yapacak.

Casper, Anakart Üretimine Başlıyor!

Türkiye’nin popüler teknoloji şirketlerinden biri olan Casper yerli üretim konusunda yeni bir alana adım atmaya hazırlanıyor. Daha önce telefon ve bilgisayar üreten firma şimdi de başka bir girişimle karşımıza çıkarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Casper  34.500 metrekare kapalı alan üzerine kurulu teknoloji üssünde anakart üretimi de yapabilecek. Bilgisayar ve telefon gibi birçok elektronik cihazın en önemli parçalarından anakartlar, tüm bileşenlerin birbiriyle bağlantısını sağlamakla görevli parçalardan biridir. Casper’ın teknoloji üssünde anakart ve subboard üretimine başlandığı kesin olarak duyuruldu.

Yaklaşık 1.200 çip ve komponentten oluşan anakartlar, CKD hatlarındaki bu son teknoloji makineler ile uluslararası endüstriyel standartlarda üretiliyor.

Üretim öncesi hassas test ve ölçümlerden geçen yüksek kaliteli elektronik parçalar, sırasıyla çeşitli kontroller ve testlerde geçiriliyor ve SKD bantlarına iletiliyor.