Elon Musk, Mars Yolculukları İçin Tarih Açıkladı

Elon Musk, MARS yolculukları hakkında ilk insanlı yolculuklar hakkında açıklamalarda bulundu. Elon Musk, yolculuğun en önemli zaman faktörünün uzayda kullanacakları araçların olduğunu söyledi.

Elon Musk, Mars Yolculukları İçin Tarih Açıkladı

 Lex Fridman’ın Elon Musk ile gerçekleştirdiği röportajda, insanlı Kızıl Gezegen yolculuklarının başlangıç tarihi hakkında yeni bilgileri takipçileriyle paylaştı.

SpaceX kurucusu olan Elon Musk, Starlink uzaydan internet projesine ve uzay yolculuklarında görev alacak Starship'in geliştirilmesine büyük yatırımlara imza atıyor. Fridman’ın Kızıl Gezegen’e ilk insanın ne zaman gideceği sorularına Musk, ''en iyi durumun yaklaşık 5 yıl olacağını ve en kötü durumun ise 10 yıla yakın olacağını'' söyledi.

İnsanları Mars’a göndermenin en önemli faktörünün, yolculuk yapılacak uzay aracının mühendisliği olduğunu söyleyen Elon Musk, Starship’in, şimdiye kadar yapılmış en karmaşık ve gelişmiş roket olduğunu ve temel gereksinimin ton başına olan maliyeti en aza indirmek olduğunu açıklamalrında bulundu.

Yolculuklar için paranın sınırlayıcı bir faktör olduğunu söyleyen Elon Musk, sadece bayrak yerleştirmenin ve ayak izleri almanın yanı sıra Mars'ta bir uzay üssü inşa etmeyi de planladığını açıklamlarına ekledi.