Facebook Messenger Konuşmanın Ekran Görüntüsü Alınırsa Size Haber Verecek

Popüler sosyal medya uygulaması Facebook bünyesinde dahil etmiş olduğu mesajlaşma uygulaması Messenger yeni bir özellik ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Facebook Messenger Konuşmanın Ekran Görüntüsü Alınırsa Size Haber Verecek

Snapchat'in kaybolan mesajları veya Facebook Messenger'ın kaybolma modu gibi özelliklerin ardındaki fikir, sohbetin başladığına dair kanıtları geride bırakmak anlamına gelmemesidir. Fakat, birinin ekran görüntüsünü alıp sonraya saklamasını ne engelleyebilir diye sorarsanız yeni güncellemeler ile bu durumun önüne geçilmeye çalışılıyor.

Ekran görüntülerinin alınmasını engelleyemesek de, sonraki en iyi şey en azından diğer kişinin ekran görüntüsünün alındığını bilmesini bir bildirim ile sağlamaktır. Facebook Messenger kullanıyorsanız, uygulamanın en son güncellemesinde, kaybolan bir mesajın ekran görüntüsü alınırsa, diğer kişiye bildirmek için bir mesaj ve bildirim gönderileceği mümkün olacak.

Bu, Facebook'ta Messenger'daki bazı değişikliklerden bahseden Meta'nın CEO'su Mark Zuckerberg'in yaptığı açıklmaya göre. "Uçtan uca şifreli Messenger sohbetleri için yeni güncelleme, böylece biri kaybolan bir mesajın ekran görüntüsünü alırsa bir bildirim alırsınız. Ayrıca şifreli sohbetlere GIF'ler, çıkartmalar ve tepkiler de ekliyoruz."

Ekran görüntüsü bildirimi, Meta'nın Messenger uygulamasında yaptığı birkaç değişiklikten sadece biri ve burada ayrıca grup sohbetleri ve aramalar için uçtan uca şifrelemenin 2021'de yapılan bir testin ardından herkes tarafından kullanılabileceğini duyurdular.