Facebook Messenger'a Fatura Bölme Özelliği Geliyor

Sosyal medya platformlarının popülerliğini her geçen gün arttıran uygulaması Messenger yeni bir özellik ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Elinizde ki bir çok faturayı Facebook'un getireceği yeni özellik ile kolaylıkla bölebileceksiniz.

Facebook Messenger'a Fatura Bölme Özelliği Geliyor

Sosyal medya uygulamalrı ile öne çıkan Facebook'un ana şirketi yani yeni ismiyle Meta, önümüzdeki hafta ABD'deki kullanıcılarla test etmeye başlayacağı Facebook Messenger'da dahili bir fatura bölme özelliği sunmaya hazırlanıyor. Bu özelliğe bakarsak, bir restoran faturası veya her hangi bir faturayı ortaklaşa arkadaşlarınızla paylaşmak veya  gibi durumlarda size kolaylık sunmayı hedefliyor.

Bu özellik ile beraber, doğrudan bir grup sohbetinde arkadaşlarınızdan para isteyebilir ve talebin payını kimin ödediğini kolaylıkla görebilirsiniz. Nasıl çalıştığını yazımzın devamında anlatıyoruz aşağıdaki Meta'dan bir dizi ekran görüntüsünü ekledik. Özellik, Meta'nın kripto para birimi şefi ve eski Messenger lideri olan David Marcus'un şirketten ayrılacağını açıklamasından kısa bir süre sonra geldi.

Meta bunlara ek olarak, popüler içerik oluşturucularıyla yaptığı  Messenger ve Instagram video görüşmelerindeki kişilerin aynı artırılmış gerçeklik efektlerini birlikte kullanmasına olanak tanıyan yeni Grup Efektleri eklediğini dile getirdi 

Meta daha önce yeni “soundmoji”yi de tanıtmıştı. İki tanesi Stranger Things'denve biri Taylor Swift'in “Red”inden bir klip çalan bir filmden ilham alıyor.