Getir'den n11’e Ortaklık Haberi Geldi!

Getir bugün itibariyle n11'e ortak olduğu resmen duyuruldu. N11'in mevcut ortakları şirkette kalmaya devam edecek.

Getir'den n11’e Ortaklık Haberi Geldi!

Hızla gücüne güc katan Getir yurt dışında 8 ülkede, Türkiye’de ise 81 ilde hizmet vermeye devam ediyor. Bu başarısına önemli bir adımm atarak daha da geliştirdi. Getir, n11’e ortak olduğunu resmen duyurdu. Geçtiğimiz haftalarda Rekabet Kurulu, n11 hisselerinin Getir’e devrine onay verdiğini duymuştuk.

Getir’den yapılan açıklamada Ağusto 2020’den beri süren ortaklık görüşmelerinin ardından sürecin resmen tamamlandığı belirtildi. n11’in mevcut ortaklarından Doğuş Holding A.Ş. ve Güney Koreli SK Planet. Co. Ltd, n11’in mevcut ortağı olarak şirkette kalmaya devam edecek. 

Getir CEO'su Nazım Salur, "Getir n11'e ortak oldu. Birlikte e-ticareti hızlandıracağız." dedi.

"Hem yurt içinde hem de yurt dışında hızlı büyümesini sürdüren Getir, geçtiğimiz yılın ağustos ayında n11 için ortaklık görüşmelerini başlatmıştı. Geçtiğimiz haftalarda ise Rekabet Kurumu, n11 hisselerinin bir kısmının sermaye artırımıyla satın alınması işlemine onay verdi.

Mart 2013’te Doğuş Holding A.Ş. ile Güney Kore’nin en büyük gruplarından SK Planet Co. Ltd. ortaklığında kurulan n11’de mevcut ortaklar şirkette kalmaya devam ederken, Getir şirketin yönetim kontrolünden de sorumlu olacak.

20 milyondan fazla ürün ve 270 binden fazla kayıtlı iş ortağını 23 milyondan fazla kullanıcıyla buluşturan n11’e yapılan yatırım, Getir’in şimdiye kadar Türkiye’de hayata geçirdiği en büyük satınalma yatırımı oldu." açıklamalarında bulundu.