Google Play Store'un Windows 11'de Nasıl Çalıştırılır?

Bir geliştirici ve tasarım öğrencisi, Google Play Store'u Windows 11'de çalıştırmayı başardı.

 Google Play Store'un Windows 11'de Nasıl Çalıştırılır?

Arama motoru Google'ın Android uygulama mağazası, bu yöntemi kullanarak Windows 11'de tamamen işlevsel bir oyun veya uygulama yüklemenize geleneksel Windows uygulamalarıyla birlikte çalıştırmanıza olanak tanıyan bir teknolojisini bir öğrenci çalıştırmayı başardı.

Microsoft, geçen hafta Windows 11 Android uygulama desteğini test etmeye başlamıştı, fakat  resmi uygulama Amazon Appstore ile sınırlı bırakılmıştı ve önizleme aşamasında 50'den az uygulamaya erişilebiliyordu. Google Play Store'u yüklemek, kullanmak istediğiniz her Android uygulamasına veya oyununa kadar Windows 11'i açabilme özelliğine sahip olacak.

İtalyan UX tasarım öğrencisi ADeltaX, Google Play Store'u Windows 11'e başarıyla yüklemeyi başardı ve çalışması için gereken tüm adımları ayrıntılı olarak açıkladı. Linux komutlarına veya komut istemleri hakkında bir fikriniz yoksa, yükleme işlemi size biraz karışık gelecektir, fakat ADeltaX bunu gerçekten çalıştırmak isteyenler için bir video kılavuzu yayınladı.

Gerekli tüm araçları indirdikten, Linux için Windows Alt Sistemini (WSL) etkinleştirdikten ve Ubuntu'yu kurduktan sonra yaklaşık 30 dakika içinde Google Play Store'u Windows 11'de çalıştırmayı başardım. Sonuç, Windows 11'e herhangi bir Android uygulamasını yüklemek için kullanabileceğiniz tamamen işlevsel bir Play Store ortaya çıktı.

Yükleme işlemiyle ilgili tüm talimatlar GitHub'da veya YouTube'da ayrıntılı inceleme videosunu bulabilrsiniz. Microsoft'un önümüzdeki aylarda Amazon Appstore desteğinin yanı sıra Android için Windows Alt Sistemini tüm Windows 11 kullanıcılarının kullanımına sunmasını bekliyoruz.