Google Stadia'dan 30 Dakikalık Ücretsiz Oyun Deneme Özelliği Geldi!

Google'ın Stadia bulut oyun hizmeti, oyuncuları cezbetmek için hâlâ yeni yollar bulmaya devam ediyor ve sonunda yıllardır önerilen bir özelliği getiriyor.

Google Stadia'dan 30 Dakikalık Ücretsiz Oyun Deneme Özelliği Geldi!

Google Stadia, size bambaşka bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. İçerisinde bulunan oyunları ücretsiz olarak sınırlı bir şekilde denemenize imkan tanıyacak yeni bir özelliği getirmeyi planlıyor. Google hesabınızla, 30 dakikalık ücretsiz deneme oyunu alabileceksiniz. 

Bir Stadia temsilcisi The Verge'ye bunun Google'ın önümüzdeki birkaç ay boyunca sürdüreceği bir deneme olduğunu ve önümüzdeki haftalarda diğer seçkin oyunlara geleceğini söyledi. Her zaman 30 dakikalık seanslar olmayacağı belirtildi.

Bu özellikle Stadia oyunlarının standart bir özelliği haline gelirse, doğru yönde atılmış bir adım olacağını söylememiz gerek. Bir oyun geliştiricisi veya yayıncısının bakış açısından bakarsak bu özellik kullanıcıların büyük beğenisini kazanacak.

Stadia'da 19,99 $ karşılığında satın alabilir veya ücretsiz olarak içeren bir Stadia Pro aboneliğine kaydolabilirsiniz. Stadia'daki diğer tamamen ücretsiz seçenekler arasında Destiny 2 ve Super Bomberman R Online bulunuyor, bu nedenle bulut oyun teknolojisinin sizin için gerçekten işe yarayıp yaramadığını merak ediyorsanız ve merakınızı gidermek istiyorsanız Stadia size bir tık uzakta. Google'ın Stadia hamlesi bir çok büyük firmayı da harekete geçirmiş durumda.