Huawei'den Yeni Açıklama Geldi Türkiye'de Dahil Olacak!

Teknoloji devi Huawei CB Başkanı Derek Yu yaptığı açıklamada, çeşitli ülkelerin ve Türkiye'nin de dahil olduğu bölgeler için HarmonyOS'u dağıtacağını açıkladı.

Huawei'den Yeni Açıklama Geldi Türkiye'de Dahil Olacak!

Huawei, kendini geliştirmeye hızla devam ediyor ve kendi işletim sistemi HarmonyOS’u geliştirerek büyük bir kullanıcı oranına ulaşmayı başararak yeni kitlelere hitap etmeyi başardı. Çin kullanıcılarına sunulan yeni işletim sistemi hakkında Huawei CB Başkanı Derek Yu’dan Türkiye’nin de dahil olduğu yeni bir açıklama geldi.

YU yaptığı açıklmada, gelecek yıl Orta ve Doğu Avrupa, Kuzey Kanada ve Türkiye için HarmonyOS’u başlatabileceklerini dile getirdi. Ek olarak  HarmonyOS’un şu anki sürümünün öncellikle Çinli kullanıcılara odaklandığını ancak şimdiden 100 milyondan fazla kullanıcı tarafından yüklenildiği belirlendi

2 Temmuz 2021 de hayatımıza giren HarmonyOS 2.0 ile desteklenen cihaz sayısını hızla arttıran Huawei, şu anda 140'tan fazla akıllı telefon, tablet, akıllı cihaza destek sunarak kullanıcılarına özel bir işletim sisteminin deneyimini yaşatıyor. 2022 yılının üçüncü çeyreğinde HarmonyOS 3.0'ın beta sürümünü paylaşmayı planlayan şirket, ülkemizinde dahil olduğu birçok bölgede yatırımlarını sürdürerek hızla büyümeye devam ediyor.