Instagram, İçerik Üreticilerinin Sponsor Aramasını Kolaylaştıracak!

Sosyal medya uygulamaları arasında popülerliği en fazla olan Instagram, yeni adımlar atarak kullanıcılarının işine yarayacak yenilikler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Instagram, İçerik Üreticilerinin Sponsor Aramasını Kolaylaştıracak!

Instagram bu sefer ise içerik oluşturucularının uygulama aracılığıyla para kazanma yollarından biri olan, gönderiler için onlara ödeme yapabilecek sponsorlar aramasını ve bulmalarını kolaylaştıracak. 

Görünüşe bakılırsa Instagram bunun üzerinde duruyor çünkü, içerik oluşturucuların onlara sponsor olmaya istekli olabilecek markalarla eşleşmesini kolaylaştıracak araçlar üzerinde çalıştıklarını bugün itibariyle duyurdu. Bu araçlar, içerik oluşturucuların birlikte çalışmak isteyebilecekleri markalara olan ilgilerini ifade etmelerine olanak sağlarken, markalar da bu aracı imajlarına uyan içerik oluşturucuları bulmak için kullanabilecekler.

Instagram ayrıca sponsorlara özel bir gelen kutusu üzerinde çalışıyor; bu, bazı içerik oluşturucuların aldığı mesajlar denizinde kaybolmak yerine potansiyel bir sponsordan kendilerine gönderilen mesajları tanımlamasının daha kolay olacağı anlamına geliyor. Yani sponsorlara direkt olarak ilgili olduğunuz içerik ile uşalabileceksiniz. Bu araçlar henüz geliştirme sürecinin ilk aşamalarında ve yalnızca birkaç marka ve içerik oluşturucu testlere katılmış drumda, fakat bu araçların gelecekte daha fazla marka ve içerik oluşturucuyu kapsayacak şekilde genişletilmesini bekliyoruz.