iPhone 15 Pro İle İlgili Detaylar Gelmeye Başladı!

iPhone 15 sızıntıları gündemi bir hayli meşgul ediyor. Serinin Pro modellerinin 5x yakınlaştırmalı periskop kameraya sahip olacağı iddiaları son günlerde oldukça popüler iddialar arasında yer alıyor.

iPhone 15 Pro İle İlgili Detaylar Gelmeye Başladı!

Periskop kameralar android işletim sistemine sahip telefonlarda uzunca bir süredir kullanılıyordu Apple tarafı ise, ilk kez önümüzdeki yıl duyuracağı iPhone 15 Pro ile periskop kamera sistemine geçiş yapmayı planladığına dair sızıntılar ortaya çıktı.

Daha önce ünlü analist Ming-Chi Kuo iPhone 15 Pro için periskop kamera iddialarında bulunmuştu. Analist Jeff Pu'dan gelen son rapor ise bu iddiaları güçlendirecek nitelikte. Analistten gelen en son bilgilere göre Cupertinolu teknoloji devi, 5x telefoto lenslerin prototiplerini ve bileşen örneklerini test etmeye başladı.

Analiste göre Apple, kullanılacak periskop lenslerin ana tedarikçisi olması beklenen Lante Optics ile görüşmelerde bulunuyor. Hatta şirketin bileşen numunelerini zaten test ettiği ve nihai kararın Mayıs 2022'de verilmesi bekleniyor.