Işıkları Söndürün: Instagram'a Mola Ver Uyarısı Ekleniyor..

Işıkları Söndürün: Instagram'a Mola Ver Uyarısı Ekleniyor..

Instagram, kullanıcıların sosyal medya uygulamasına bağımlı hale gelmesini önlemek için bir özellik üzerinde çalışıyor. 'Mola Ver' olarak bilinen özellik, kullanıcılara belirli bir süreyi kullandıktan sonra platforma ara vermelerini hatırlatacak.

Instagram Yöneticilerinden Adam Mosseri, sosyal medyada tanıtılan özelliğin duyurusunu yaptı. Mosseri'ye göre, özellik bu hafta teste girecek. 'Mola Ver', kullanıcıların belirli bir süre sonra "uygulama içi mola hatırlatıcıları almalarını" sağlar.

Mosseri, yeni özelliği Aralık ayında başlatmayı umduğunu söyledi. Özellik, uygulama kullanıcılarının yaklaşık yüzde bir ila ikisi üzerinde test edilecek ve her şey yolunda giderse, değişiklik önümüzdeki aylarda kademeli olarak kullanıma sunulacak . Mosseri'ye göre değişiklik, kullanıcıların uygulama içi deneyimleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmalarını sağlayacak.

'Mola Ver' özelliği, 10, 20 veya 30 dakika olabilen kendi seçtikleri bir süreyi seçmek zorunda olan kullanıcılar tarafından etkinleştirilmelidir. Kullanıcılar, onları uygulamadan uzaklaşmaya ve başka etkinlikler gerçekleştirmeye çağıran bildirimler görecek. Instagram'ın bu özelliği test etmek için üçüncü taraf uzmanlarla çalıştığı bildiriliyor.

Mosseri, kullanıcıların gelecekte bu tür özellikleri daha fazla göreceğini de belirtti.

Raporlara göre Instragram, içerik oluşturuculara ve etkileyicilere yardımcı olmak için bir abonelik özelliği de sunmaya hazırlanıyor. Şirket yakın zamanda 'Instagram Abonelikleri' için uygulama içi satın alma seçenekleri ekledi.

Şirketin ABD uygulama mağazasında tespit edilen özelliğin ayda yaklaşık 89 Rs olarak fiyatlandırıldığı bildiriliyor. Indian Express'e göre , özellik sonunda tüm kullanıcılar için yayınlandığında bildirilen fiyatlandırma değişebilir .

Mosseri, bu yılın başlarında abonelik hizmetinden bahsetmişti, ancak Instagram'ın bu konudaki planları hakkında somut bir ayrıntı ortaya çıkmadı.

Instagram, uygulamanın birçok kullanıcı, özellikle de gençler üzerindeki zararlı etkileri hakkında çok sayıda rapor aldı. Eleştirilerin ardından uygulama, gençlerin hesapları için isteğe bağlı ebeveyn denetimleri geliştirdiğini açıklamıştı.