İşte Karşınızda Google'ın Katlanılabilir Telefonu

'Pixel Notepad' olarak adlandırılması planlanan model yakında karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Ayrıca cihazın Galaxy Fold'dan daha ucuza mal olabileceği iddiaları ortaya atıldı.

İşte Karşınızda Google'ın Katlanılabilir Telefonu

Arama motoru devi son bir kaç dönemdir katlanabilir telefon üzerinde çalıştığına dair iddialar ile gündeme gelmeye başlamıştı. Google hakkında en güvenilir kaynaklar arasında gösterilen 9to5Google portalı, katlanabilir akıllı telefon Pixel'in hangi isimle piyasaya sürüleceğinine dair ortaya bir iddia attı. 9to5Google'a göre cihazın adı Pixel Notepad olacak.

Google bunlara ek olarak Logbook seçeneğini de düşünüyormuş. Sızıntılara göre, akıllı telefonun piyasaya sürüldüğü zamana kadar pazarlama hedeflerini karşılamak için isim değişikliğine gidilme ihtimali bulunuyormuş. Kaynak ayrıca Pixel Notepad'in 1.799 dolarlık Samsung Galaxy Z Fold 3'ten "fark edilir ölçüde" daha ucuz olacağını da belirtiyor. 

Daha önceki söylentilerden, akıllı telefonun neredeyse kare bir ekrana sahip olacağı ve Pixel 3'ten miras kalan kameralarla donatılacağı biliniyor. Google'ın katlanabilir telefonunun bu yıl tanıtılması planlanıyordu.