KARANLIK BİR MACERAYA HAZIR OLUN!

Playdead tarafından tasarlanan ve 2015’de piyasaya sunulan Limbo oyunu hala insanlar arasında adından söz ettirmeyi başarıyor.

KARANLIK BİR MACERAYA HAZIR OLUN!

Karanlık atmosferi, ortam ile mükemmel uyumlu sesleri ile Limbo; oyun severlerin vazgeçilmezi arasında yer alıyor. Oyunu telefona indirebileceğiniz gibi PlayStation, Xbox ve bilgisayar üzerinden de rahatlıkla oynama imkanı sağlıyor. Oyun tamamen siyah beyaz tonlar üzerine yerleştirilmiş ve ürkütücü bir havaya sahip. Oyunun görsel zevkinin yanı sıra karakter tasarımını da muazzam! 8-9 yaşlarında bir çocuğun kız kardeşinin başına ne geldiğini öğrenmek için Limbo evrenine girmesi ile başlayan bu macera karakterin belli engelleri aşarak ilerlemesini ve sonuna ulaşmasını hedefliyor.

Limbo oyunu piyasaya girdiğinden itibaren 100’den fazla ödül almayı başarmış bir oyundur. “En İyi Korku Oyunu”, “En İyi Puzzle Oyunu”, “Yılın En İyi Dijital Oyunu” gibi pek çok ödüle sahip. Ayrıca oyunda pek çok kez karakterimizi öldüren dev örümcek korku oyunları arasında tasarlanmış en korkunç örümcek ünvanını  korumayı başarıyor. Oyun tasarımcılarının karakteri inanılmaz derecede gerçekçi bir şekilde karşımıza çıkarıyor. Karakterin yürümesi, koşması, tırmanması, ip üzerinde sallanması bile bize küçük bir çocuk hareketlerini tam anlamı ile veriyor. Karakterin yanlış hamleden sonra ölmesi bile oyun tasarımcılar tarafından profesyonel bir şekilde geliştirilmiş. Oyun severleri sıkmaması açısından karakter her hatada farklı bir şekilde ölüyor. Limbo oyununu AppStore ve Play Store’dan ücretli bir şekilde indirerek oynayabilirsiniz.