Metaverse Platformunda Dijital Bir Yat 650.000 Dolara Satıldı!

Metaverse platformunda bulunan bir kullanıcı, Republic Realm tarafından geliştirilen dijital bir yata 650.000 dolarlık rekor bir ücret ödeyerek tarihe geçti.

Metaverse Platformunda Dijital Bir Yat 650.000 Dolara Satıldı!

 Metaverse son günlerde oldukça popüler hâle geldi. Facebook’un ismini Meta olarak değiştirmesi ve bu teknolojiye önümüzdeki yıl 10 milyar dolar yatırım yapacağını açıklaması Metaverse’ün popülaritesini ikiye katlayarak hızla yükseltti. Birçok insan da geleceğin bu sanal evrenlerde olacağını düşünmeye ve konu hakkında yatırımlar yapmaya arsalar evler ve bir çok şey almaya başladı.

Popüler Metaverse platformu The Sandbox’ta bulunan bir sanal yata 650.000 dolar değerinde ücret ödemesi gerçekleşti. Metaverse ve NFT geliştiricisi Republic Realm’e göre “The Metaflower Super Mega Yacht” isimli NFT, 149 Ethereum’a (ETH) satıldı.

Tasarım konussunda bizim beğenimizi kazanmamasına rağmen  bu sanal yatın dört katlı olduğu, içinde yemek alanlarının, jakuzilerin ve hatta iki helikopter pistinin bulunduğu ifade edildi. Republic Realm’in ‘The Fantasy Collection’ isimli koleksiyonunda bulunan yatın The Sandbox platformu için tasarlanan lüks NFT’ler arasında yer aldığı da açıklamalarda eklendi.

Dijital varlıklara yönelik satın alımlar gün geçtikçe artıyor. Geçtiğimiz günlerde de bir oyun platformunda dijital bir arazinin 2.4 milyon dolara satın alındığı haberini paylaşmıştık.