Samsung Gelir Rekorunu Kırmayı Başardı!

Samsung yonga ürünlerine olan aşırı talep fırsatını en iyi değerlendiren şirketlerden biri olarak gelir konusunda tarihi bir rekor kırdı. Yılın dördüncü çeyreğinde firma hiç olmadığı kadar büyük bir gelir seviyesine ulaşarak rekorunu tazelemiş durumda.

Samsung Gelir Rekorunu Kırmayı Başardı!

2021 yılını geride bırakırken firmaların gelirleri de ortya çıkmaya başladı. Samsung son yılların en yüksek gelirine imza atarak kendinden bir kez daha söz ettirdi. 

Geçen yılın son çeyreğinde yonga krizi ağır bir şekilde dünyanın gündeminde olan ve aşırı talebin yüksek olmasına ek olarak artan fiyatlar yonga sıkıntısı çekmeyen Samsung’un yüzünü güldürdü. Özellikle NAND ve DRAM siparişleri son dönemde yetirşitremediklerini açıkladılar.  

 63.97 milyar dolar civarında bir gelire imza atmayı planladıklarını açıkladılra. Yıl bazında yüzde 20 artış elde edilmiş demek oluyor. Bu rakam önceki yıllara göre de bir hayli yüksek ve yeni bir rekor. 

Faaliyet kârı ise 11.38 milyar dolar ile yüzde 40 civarında bir artış elde etmeyi başardı. Çalışanlara dağıtılan ikramiyeler, mobil bölümün pazarlama giderleri ve yeni ekran panellerinin üretimi için yapılan masraflar faaliyet kârını beklentilerin altında bıraktı.