Shazam'a Yeni Güncellemeler ve Özellikler Geldi!

Akıllı telefonlarımızın olmazsa olmaz uygulamaları arasında yer alan çalan şarkının ismini saniyeler içinde bulan Shazam uygulamasının şarkı dinleme teknolojisi geliştirildi.

Shazam'a Yeni Güncellemeler ve Özellikler Geldi!

Teknoloji devi Apple, 2018 yılında bünyesine dahil ettiği popüler müzik tanıma hizmeti uygulaması olan Shazam'ın yeteneklerini genişletmeye devam ederek kullanıcılarının deneyimlerini iyileştirmeyi hdefliyor. Uygulamanın yeni versiyonu ile beraber şarkı dinleme teknolojisi daha iyi bir hale getirildi. Bu sayede artık daha isabetli sonuçlara imza atarak kullanıcıların istediklerine eksiksiz bir şekilde ulaşmasını sağlayacak.

Shazam'ın müzik tanıma özelliği hangi şarkının çaldığını saniyeler içinde algılasa da her zaman beklenen sonucu , aradığımız şarkıyı bulamıyordu. Uygulamanın en son sürümü artık çalan müziği eskisinden "daha uzun" bir süre dinleyerek yapay zekanın da desteği ile daha fazla ipucu toplayacak. Böylelikle şarkı tanıma özelliği daha doğru çalışacak.

Shazam kullanıcıları uygulamalarını App Store'da mevcut olan 15.0 sürümüne güncelleyerek bu işlevden yararlanabilirler. Yeni özellik şu an için sadece iOS cihazlara sunuldu. Android sürümünde şarkı dinleme teknolojisi ile ilgili yapılmış herhangi bir değişiklik bulunmuyor.