Snapdragon 8 Gen 1 Logosu Ortaya Çıktı!

Sızıntılar son dönemlerde Qualcomm’un yeni nesil Snapdragon işlemcilerinde kullanacağı isimlendirmenin ne olacağını bizlere söylüyor.

Snapdragon 8 Gen 1 Logosu Ortaya Çıktı!

İşlemcilerin en iyilerini ortaya koyan Qualcomm,Snapdragon işlemcilerde yeni bir isimlendirmeye gideceği ay sonundaki etkinliğe fazla bir süre kalmazken sızdırıldı.

Bu sızıntı daha önceki sızıntılardan farklı çünkü Snapdragon 8Gx Gen 1 şeklinde bir isimlendirme karşımıza çıkıyor. Beklenti Snapdragon 8 Gen 1 yönündeydi. Böylece dizüstü tarafında Snapdragon 8cx Gen, mobil tarafta da Snapdragon 8Gx Gen şeklinde devam edilmesi planlanılıyor.

C harfinin Computer terimini sembolize ettiği sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor. G harfi daha hızlı grafik birimi, x ise üst seviyeyi temsil ediyor. Dizüstündeki 8c Gen 1, 7c Gen 1 isimlerinden yola çıkarak mobilde de Snapdragon 7Gx, 7G, 7 gibi isimlendirmeler ile karşımıza yeni modeller çıkabilir. 

Snapdragon 8Gx Gen 1 yongası Snapdragon 898 olarak bildiğimiz yonga olacak. Cortex-X2 ve en güçlü Adreno grafik birimini barındırması beklenen Snapdragon 8Gx Gen 1 bu alanda Dimensity 9000 ve Exynos 2200 ile rekabet edecek.