Squid Game'den Sonra Bir Kore Dizisi De Apple'dan Geliyor: Dr. Brain!

Apple TV+'ın yeni çıkaracağı özel dizisi Dr. Brain'den ilk fragman paylaşıldı. Bilim kurgu drama türündeki dizi 4 Kasım'da izleyicinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Squid Game'den Sonra Bir Kore Dizisi De Apple'dan Geliyor: Dr. Brain!

Netflix'in başarısının ardından bir çok büyük şirket yeni yapımlar ile izleyicinin beğenisini kazanmaya çalışıyor. Apple TV+'ın ilk Kore dizisi konumundaki bilim kurgu drama türündeki Dr. Brain'den ilk fragman geçtiğimi saatler içerisinde geldi ve yayın tarihi netleşti.

Dr. Brain, aynı isimli webtoon'a dayanan bir hikayeye sahip. Webtoon, Güney Kore kökenli web çizgi romanları için kullanılan bir terimdir. Dizide beyin üzerine çalışan bir bilim insanı olan Sewon, gizemli bir kaza geçirir. Kazanın ardından ölenlerin beyinlerini hack'leyerek olayın gizemine açıklık getirmeye çalışırlar.

Daha önce Parasite filminde karşımıza çıkan ve seyircinin büyük bir beğenisini kazanan Lee Sun-kyun, bu dizinin de başrolünde olacak. 6 bölümlük bir mini dizi olarak yayınlanması planlanan Dr. Brain'in senaristliğini, yönetmenliğini ve yapımcılığını Kim Jeewoon üstleniyor. Dizi, 4 Kasım'da başlayacak ve bölümler haftalık olarak yayınlanacak.