Twitter, Karakter Sınırlamasız Tweet Atmanıza İzin Verecek

Popüler sosyal medya uygulamalarından Twitter yeni bir yeniliği hayata geçirmeye hazırlanıyor, kullanıcıların karakter sınırlaması olmadan tweet atmalarına olanak tanıyacak yeni bir özelliği yakında güncellemeler ile getirmeye hazırlanıyor.

Twitter, Karakter Sınırlamasız Tweet Atmanıza İzin Verecek

Twitter, kullanıcıların attığı tweetlerde daha rahat ifade etmelerini sağlamak için yeni bir özelliği platforma dahil etmeyi planlıyor. Twitter Makaleleri özelliği ile uygulamaya gelecek olan özellik kullanıcılara tek seferde daha fazla bir şeyler yazabilme imkanı sunacak.

Twitter'da ki kullanıcı tweet atarken karakter sınırlamasıyla paylaşmak istediği içeriği parçalara bölerek paylaşmak zorunda kalıyordu. Bir süre platformda 140 karakter sınırı uygulanıyordu ancak bu durum 2017 yılında 280 karaktere çıkarıldığı halde kullanıcılara yetmediğinin farkında olan şirket yeni güncelleme ile bu sorunu ortadan kaldırmayı hedefliyor. 

Tersine mühendislik çalışmalarıyla uygulamalardaki gizli özellikleri keşfetmesiyle ünlü Jane Manchun Wong, bu kez de Twitter'da bulunan bir özelliği ortaya çıkardı. Yeni özellik, platformdaki kullanıcıların daha fazla kelime içeren tweet atmasına imkan tanıyacak.