Twitter Uygulama İçi Bahşiş Özelliği Android'e Geldi Bitcoin'i Destekleyecek!

Twitter bahşiş kavanozu özelliğini iOs kullanıcılarına sunmuştu, kullanıcıların favori twitter hesaplarına para göndermelerini sağlayacak yeni özellik artık android'de.

Twitter Uygulama İçi Bahşiş Özelliği Android'e Geldi Bitcoin'i Destekleyecek!

Sosyal medya platformları arasında populerliğine güç katan yenilikler ile karşımıza çıkan Twitter, kullanıcıların eğlenceli veya bilgilendirici tweetlere para göndermelerini sağlayacak Bahşiş Kavanozu (Tip Jar) özelliğini geçtiğimiz Mayıs ayında tanıtarak tüm iOs kullanıcıları için kullanıma sunduğunu görmüştük. Kullanıcılar arasında etkileşimi arttırmak daha fazla kullanıcıyı çekmeyi hedeflemek isteyen şirket, 18 yaş sınırı bulunan yeni özelliği Android’e getirerek daha fazla kullanıcıya hitap etmeye başladı.

Bahşiş Kavanozu özelliği, kullanıcıların doğrudan favori hesaplarına para göndermelerine olanak tanımanın yanı sıra hayır kurumlarına, bağış kampanyalarına katkıda bulunulmasını da imkan tanıyor. 

Platform içerisinde ödeme hizmetleri kullanımına başlayan Twitter, yeni bir sızıntıya göre Bitcoin kullanarak bahşiş verilmesine de olanak tanıyacak.