Wi-Fi 7 40Gbps'ye Kadar Hız İle Gelebilir

Wi-Fi 7 olarak da bilinen yeni nesil Wi-Fi dört gözle beklediğimiz bir şey olabilir. Wi-Fi Alliance'a göre daha yeni sürüm, 40Gbps'ye kadar hızlara ulaşma potansiyeline sahip olabilir!

Wi-Fi 7 40Gbps'ye Kadar Hız İle Gelebilir

Wi-Fi 6 gibi daha yeni sürümler, eski sürümlere kıyasla daha yüksek hızlar sunmaktadır. Her geçen gün hızla gelişen teknoloji sayesinde Wi-Fi kendini geliştirmeye hızına hız katmaya devam ediyor.

Bununla gelişmelerle birlikte, Wi-Fi 7 olarak da bilinen yeni nesil Wi-Fi,kullanıcıları şimdiden heyecanlandırmaya başladı. Wi-Fi Alliance'a göre daha yeni sürüm, 40Gbps'ye kadar hızlara ulaşma potansiyeline sahip olabilecek!

Mevcut Wi-Fi 6, kuşkusuz çok hızlı olan 9.6Gbps'ye kadar çıkabiliyor, ancak 40Gbps'ye ulaşma potansiyeli gerçekten oradaysa, çok daha fazla hıza imkan tanıyabilir. Bunun sebebi, 40Gbps'nin Thunderbolt 3 gibi kablolu bağlantılarla hemen hemen aynı düzeyde olmasıdır, bu nedenle Wi-Fi 7 bu hızlara ulaşabilirse, kablolu muadilleri kadar iyi çalışabilecek çok daha fazla kablosuz çevre birimi arıyor olabiliriz. 

MediaTek'e göre, Wi-Fi 7 prodüksiyonlarının 2023'te gelmesini beklediklerini söylüyorlar, ancak ne kadar yaygınlaşacağını henüz göreceğiz. Bağlantı hızlarının başka şeylerden etkilenebileceğini de unutmayın; bu sebeple, internet planınız 1Gbps bağlantıyla sınırlandırılmışsa, sihirli bir şekilde 40Gbps'ye atlamayacaktır.