Windows 11 Sistem Gereksinimlerini Karşılamayan PC'lere Uyarı Filigranı

Teknoloji devi Microsoft, Windows 11 için kullanıcıların pek de hoşuna gitmeyecek yeni bir adım attı. Windows "masaüstü filigranı"nı test etmeye başladı. Uyarı olarak kullanıcıların karşısına çıkacak.

Windows 11 Sistem Gereksinimlerini Karşılamayan PC'lere Uyarı Filigranı

Bildiğiniz gibi Windows 11 yayınlandı ve bir çok kullanıcı merak ettiği için yeni sürümü bilgisayarlarına kurmaya başladı. Windows 10'dan Windows 11'e geçiş yapmak isteyen kullanıcıların önüne çıkan ilk engellerden biri de minimum sistem gereksinimleriydi. Ancak yeni işletim sistemini hemen hemen her sisteme yüklemeyi mümkün kılan çeşitli geçici çözümler mevcut olduğu için kullanıcılar bir nevi kaçak yollardan yeni sürümü bilgisayarlarına kurabiliyordu.

Microsoft, Windows 11'i minimum sistem gereksinimlerini karşılamayan bilgisayarlara yükleyenlerin canını sıkmaya hazırlanıyor gibi. Şirket, desteklenmeyen donanıma sahip sistemlerde görüntülenecek bir masaüstü filigranını test etmeye başladığını duyurdu.

Masaüstünün sağ alt köşesine bir uyarı gelecek. Saydamlığı oldukça az olan ve dolayısı ile göze batan bu filigran söz konusu bilgisayarın Windows 11'in sistem gereksinimlerini karşılamadığını kullanıcıya sürekli olarak hatırlatıyor.