Xiaomi, Yeni Batarya Teknolojisini Duyurdu

Teknolojide hızla kendini geliştiren Xiaomi, pil konusunda devrim yaratacak bir teknolojiye imza atmaya hazırlanıyor.

Xiaomi, Yeni Batarya Teknolojisini Duyurdu

 Xiaomi, pil boyutlarını yüzde 10 oranında küçülten ve aynı hacim oranında daha yoğun pillere imkan tanıyacak yeni bir teknolojiye imza attı.

Yeni olan bu teknoloji ile, silikon içeriğin 3 kat arttırıldığı ''pil düzeyi yüksek silikon lityum ilave teknolojisi’' ile pilin ömrünü arttırırken batarya süresinde 100 dakika gelişim gösterecek. Bununla birlikte bataryalarda düz olarak konumlandırılan PCM’e (koruma devresi modülü) 90 derece açı veren şirket, daha fazla alan tasarrufu elde ederek diğer donanımların daha rahat çalışmasını hedefleyecek.

Özel bir yakıt göstergesi çipi ile gelen yeni batarya, güvenliği arttırmak için kendi kendini geliştiren algoritmaları kullanarak verileri analiz ederek güç modlarını belirleyecek. Ek olarak bu algoritmalar ile sıcaklığın yüksek olduğu mevsimleri bile algılayarak kendini ayarlama yeteneğine sahip olabilecek.

Geliştirilmiş 100W flaş şarj teknolojisi üzerinde de yoğunlaşan teknoloji devi Xiaomi, önümüzdeki yılın ikinci yarısında yeni pil teknolojisine sahip bataryaların seri üretimine başlamayı hedeflediğini açıkladı. Yeni pil teknolojisine sahip Xiaomi telefonların 2022'in sonlarında piyasaya sürüleceği de iddilar arasında yer alıyor.