Yemek Sepeti'nin Kurucusu Nevzat Aydın, Görevinden Ayrıldı!

Yemek siparişinin vazgeçilmez sitesi olan Yemek Sepeti'nin kurucusu ve CEO'su Nevzat Aydın, Yemek Sepeti'ndeki CEO'luk görevini bıraktığını duyurdu.

 Yemek Sepeti'nin Kurucusu Nevzat Aydın, Görevinden Ayrıldı!

Ülkemizde en çok kullanılan mobil uyugulamalrı arasında yer alan çevrimiçi yemek sipariş sitesi Yemek Sepeti'nden büyük bir ayrılık haberi geldi. 
Bu haber Nevzat Aydın'dan geliyor yaptığı açıklamaya göre Yemek Sepeti'ndeki CEO'luk görevini bırakma kararı aldığını açıkladı. Yerine ise daha öncesinde ARAMA Danışmanlık ve Migros'ta çalışmış olan, 2011 yılında Yemek Sepeti'nin bünyesine katılan Mert Baki gelecek. Mert Baki CEO'luk görevinden önce İş Geliştirme’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmekteydi.


Nevzat Aydın ayrılık haberini şahsi Twitter hesabı üzerinden şu açıklamayla yaptı:

"Evet, bir devrin sonuna geldik. Jeff Bezos 25 yıl dayandı bense 21 yılı ancak görebildim. Yemeksepeti’ndeki CEO’luk görevimi artık genç ve farklı bir bakış açısına bırakmanın zamanı geldi. Yemeksepeti 9000 çalışanı ile artık çok büyük, sektöründe de tüm haksız karalamalara karşın açık ara ile lider bir şirket ve ben artık aileme, kendime ve filantropiye daha fazla zaman ayırmak istiyorum. Hep elimden geldiğince hakkaniyetli, şeffaf ve inovatif bir yönetim göstermek istedim. Kusurlarım olmuşsa tek tek affola."