Yerli Bilim Kurgu Dizisi BÖRÜ 2039'un Yayın Tarihi Netleşti!

BluTV'nin yeni iddialı projesi BÖRÜ 2039'un yayın günü geçtiğimiz saatlerde meraklı izleyicileri ile paylaşıldı. BÖRÜ 2039, 28 Aralık 2021'de BluTV'de karşımıza çıkacak.

Yerli Bilim Kurgu Dizisi BÖRÜ 2039'un Yayın Tarihi Netleşti!

2018 yılında tanıdığımız Börü ismi ile Türk polisiye televizyon dizisinin gelecekte geçen versiyonu olarak nitelendirebileceğimiz BÖRÜ 2039'un yayın günü sonunda açıklandı.

 Twitter hesabından yapılan duyuruya bakarsak dizinin ilk sezonu 28 Aralık'ta BluTV'de başlayacağı görülüyor. Zaten geçtiğimiz günlerde dizinin aralık ayında yayınlanacağı da dile getirilmişti. 

BÖRÜ 2039, konu olarak bir felaket sonrası İstanbul'da geçecek ve bilim kurgu aksiyon türünde olacak. Dizinin başında yine Dağ ve Börü yapımlarından tanıdığımız  Alper Çağlar bulunuyor. Dizinin yönetmen koltuğunda ise The Cure adlı kısa filmin yönetmeni olan Ahmet Atalay olacak.

Ek olarak ilk seriden de tanıdığımız yetenekli bölüm yönetmenleri Can Emre ve Cem Özüduru da yine projede yer alarak izleyicileri memnun edecek. Lincoln Jaeger ise yine dizinin müziklerini üstlenecek ancak bu sefer gelecek odaklı orkestral müzikler duyacağız.